Міністр МВС Аваков анонсував “боротьбу з сітками”. Як будуть боротись в Кременчуці?

Нещодавно міністр МВД Аваков анонсував боротьбу з “виборчими сітками” на місцевих виборах 2020 року.

Нагадаємо, що на президентських виборах 2019 року було відкрито 74 карних справи, 50 з яких стосувались саме “виборчих пірамід” з підкупом виборців. Але тоді карні справи було відкрито в основному проти прихильників діючого на той момент президента Петра Порошенка. Було кілька гучних скандалів у ЗМІ, але, наскільки нам відомо, покарання по цих справах ніхто не поніс.

Щодо справ місцевих, то в Кременчуці у побудові великої сітки місцеві активісти звинувачують депутата Кременчуцької міської Ради вже чотироьх поспіль скликань Олександра Головача.  За повідомленнями активістів “сітка головача” викорисовується ще з почитку 2000-х років. На момент вона налічує вже більше 10 000 активних членів, готових віддати свої голоси за того, на кого вкажуть пальцем десятники, сотники та їх куратори. Скоріш за все, учасники сітки – це люди з низькими моральними якостями, які дуже далекі від розуміння того, що віддавши на виборах 500 гривень за голос, “благодєтєлі” відіб’ють собі в сотні разів більше, оселившись в карманах кременчужан на наступні п’ять років. Тому “сіточники” з позицією “крадуть всі, то я хоч щось з цього отримаю” вибирають у владу депутатів та мера, які підконтрольні лише кільком своїм спонсорам і ні в чому, крім допомоги у відмиванні коштів для цих спонсорів, більше не зацікавлені.

За ініціативою місцевих активістів в Кременчуці створено Комітет протидії передвиборчій сітці. До комітету увійшов депутат Іванян, учасник виборів міського голови двох минулих скликань і ймовірний кандидат на посаду міського голови на майбутніх.

Яким чином буде відбуватись боротьба з “сіткою головача” поки що незрозуміло. До “сіточників” активна громадськість насамперед відносить тих, хто розповсюджує агітматеріали на підтримку молодої команди мера Малецького і нардепа Шаповалова, включаючи розповсюджувачів і підписників газет “Авторгаф” та “Кременчуцькі новини”, а також організаторів так званих “фіолетових суботників і толок”. Активісти заявляють, що більшість цих осіб відома і найближчим часом дані про них стануть надбанням поліції і будуть розміщені в соціальних мережах, щоб місто знало своїх героїв.

Також виборчі сітки, скоріш за все, вже вибудували чи вибудовують депутати і кандидати, які вибираються за рахунок адмінресурсу великих підприємств. Там людей просто залякують втратою роботи, падінням виробництва, скороченнями та іншими “брудними технологіями”. Зрозуміло що переважна більшість людей після почутого на підприємстві – “нас закриють”, нам не дадуть працювати, буде скорочення”, також можуть зробити вибір “не від серця і розуму”, а виключно від того, щоб “не залишитись без роботи, бо потрібно годувати сім’ю”. І ті, хто використовують такі методи впливу на виборців, є моральними покидьками. Згодом ми всі стовідсотково побачимо хто портаплятиме у передвиборчі скандали з використанням адмінресурсу і хто намагається іти у владу не для захисту прав мешканців і вирішення їхніх питань, а лише задля вирішення питань підприємств і своїх власних. Закликаємо мешканців міста сигналізувати про такі випадки і обіцяємо розповсюджувати таку інформацію.

Сітки будуються по-різному. Комусь на протязі каденції “поважні депутати” вирішують питання з матеріальною допомогою за рахунок міста. Роздав кожен рік двом сотням кременчужан допомогу “на лікування, у зв’язку зі скрутним становищем та іншим причинам”, отже маєш міні-сітку вдячних виборців. Роздав продуктові набори за рахунок бюджету, під виглядом піклування, парі сотень потрібних пенсіонерів, то також маєш міні-сітку їз вдячних виборців.
Як активісти і поліція мають боротись з такими проявами порушень, не зрозуміло. З одного боку депутат робить добрі справи, а з іншого – скуповує майбутні голоси.  Ми проаналізуємо звіти депутатів і оголосимо прізвища “найбільш турботливих”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *