Виборчі округи Кременчука. Як голосувати мешканцям міста 25 жовтня 2020 року.

Наша перша публікація з наміром розтлумачити мешканцям міста положення нового закону про місцеві вибори 2020 року викликала лише за два дні безліч питань від читачів.

Хтось вирішив, що депутатів буде всього семеро на все місто, хтось вважає, що нова система “поховає” молодих перспективних політиків і до влади знову прийдуть “старі казнокради” і ніякого поліпшення чекати не слід, бо “партійні підери” вже продали прохідні місця, хтось взагалі не розуміє чому потрібно вибирати з кількох представників однієї партії лише одного і так далі.

Насамперед, гострих і незрозумілих для більшості мешканців міста питань дуже багато. Політики мовчки роблять свою справу і не вважають за потрібне щось розказувати людям. Депутати і кандидати потроху починають обробляти нарід, звикши до того, що шансів додадуть фотографії з лопатою в соціальних мережах і гарні обіцянки в яскравих передвиборчих агітматеріалах. Люди повірять, хоч і не бачитимуть свого депутата наступні п’ять років і питання він буде вирішувати не для виборців на окрузі, а для свого великого чи малого підприємства, не дуже переймаючись бідами і побажаннями мешканців міста.

Отже  спробуємо зорієнтувати на зважений вибір саме мешканців Кременчука, які 25 жовтня будуть обирати собі нових управителів містом. На думку наших читачів, найголовнішим є питання, наскільки адекватно нові управителі будуть розподіляти бюджет міста на заробітні плати бюджетникам, ремонти доріг і тротуарів, шкіл і дитячих садочків, будівництво дитячих і спортивних майданчиків, озеленення міста, ремонти комунікацій, розвиток спорту, інфраструктури міста та ще багато чого, куди йдуть бюджетні кошти.

Почнемо з того, що нагадаємо, що місто розбите на шість великих виборчих округів, кожен з яких поєднує в собі сім маленьких,  які, після виборів 2015 року, були закріплені за одним з депутатів Кременчуцької міської ради. Тепер, за новою виборчою системою, за одним великим округом буде закріплено сім депутатів. Тобто кожна політична сила може заявити на один виборчий округ до 7-ми кандидатів. Також, обов’язково має бути задіяний “гендерний принцип”, на п’ять кандидатів мінімум двоє жінок і, відповідно на сім кандидатів – троє.

Щодо персоналій, то це будуть представники лише тих партій, які загалом у місті подолають 5%-й бар’єр “за бортом” можуть залишитись нові обличчя, партії яких не досить розкручені в нашому місті, хоч би і виборці віддадуть їм свою перевагу. По всіх опитуваннях, які нам надають місцеві ЗМІ, шанси на подолання так званої “партійної” квоти у Кременчуці мають шанс Слуга народу, ОПЗЖ, Европейська Солідарність, За майбутнє, Батьківщина, Рідне місто, Довіра та РПЛ.
Крім того, депутатом може стати лише кандидат, який подолає “виборчу квоту”, яка, за підрахунками “політтехнологів” від різних партій становить в середньому 650 голосів. От же виходячи з цього, на великому окрузі можуть бути депутати не від різних політичних сил, а по кілька представників від однієї.
Найголовніше, щоб після виборів не справдився вислів “У семи няньок дитина без ока” і новообрані депутати не відфутболювали своїх виборців одне до одного, врешті-решт не вирішуючи питання мешканців міста зовсім.

Надалі, ми покажемо нашим читачам розподіл міста на виборчі округи і познайомимо з ймовірними кандидатами на цих округах, які на часі є діючими депутатами Кременчуцької міської ради.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *