Депутати кременчуцької міської ради починають звітуватись перед виборцями за свою діяльність у 2017 році.

Після Нового року депутати Кременчуцької міської ради почали активно готуватись до Звітів перед своїми виборцями. За допомогою своїх сторінок у ФБ, медіа-ресурсів міста та звичайних об’яв на стовпах і під’їздах, депутати закликають мешканців міста на свої звітування. Якщо ми не помиляємось, то першими ластівками “дворових депутатських” звітів стали депутати Гордєєва, Піддубна і Шибашов, які заздалегідь анонсували свої зустрічі з виборцями.

Користувачі  ФБ реагували на такі об’яви по-різному, але на своїх обранців, ми сподіваємось, будуть чекати…

Нагадаємо нашим читачам, що згідно п.1 статті 16 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” депутат місцевої ради періодично, але НЕ РІДШЕ ОДНОГО РАЗУ НА РІК, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями…

Стаття 16. Звіти депутата місцевої ради перед виборцями та зустрічі з ними

1. Депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднаннями громадян. Рада визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів місцевої ради перед виборцями.

2. Звіт депутата місцевої ради повинен містити відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

3. Звіт депутата місцевої ради може бути проведено в будь-який час на вимогу зборів виборців за місцем проживання, трудової діяльності або навчання, а також органів самоорганізації населення.

4. Депутат місцевої ради не пізніш як за сім днів повідомляє виборців про час і місце проведення звіту через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб.

5. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності зобов’язані сприяти депутатам місцевих рад в організації їх звітів (зустрічей) перед (з) виборцями шляхом надання приміщень, інформаційних та інших довідкових матеріалів, необхідних депутату місцевої ради, на прохання депутата здійснювати інші заходи, пов’язані з проведенням його звіту (зустрічі) перед (з) виборцями, у тому числі сприяти оповіщенню виборців про час і місце його (її) проведення. Рішення з питань організації звітів (зустрічей) депутата з виборцями приймається на засіданні місцевої ради. ( Частина п’ята статті 16 в редакції Закону N 1522-IV ( 1522-15 ) від 19.02.2004 )

6. Депутат місцевої ради інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення його звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв’язку з його депутатською діяльністю.

7. Витрати, пов’язані з проведенням звітів депутатів місцевої ради перед виборцями та їх зустрічей з ними, здійснюються за рахунок відповідних місцевих бюджетів у межах затверджених на ці цілі видатків.

8. Звіти і зустрічі депутатів місцевої ради з виборцями висвітлюються засобами масової інформації.

Тобто, для розуміння нам виборцям, депутат повинен відзвітуватись перед нами за виконання пунктів своєї передвиборчої програми і даних ним обіцянок, за свою діяльність в міській раді на протязі року (відвідування сесій і комісій, кількість і якість депутатських запитів і звернень щодо вирішення проблем виборців), його громадську і особисту діяльність і виконання доручень виборців.

Звіти депутатів Кременчуцької міської ради ми плануємо публікувати після їх проведення народними обранцями і надходження до нас відповідних матеріалів.

Закликаємо виборців не полегшувати життя своїм депутатам, активно відвідувати звітні зібрання, вимагати виконання обіцянок і Законів України, ставити перед ними нові цікаві завдання на 2018 рік і стежити за їх виконанням і діяльністю депутатів в цілому.

Громада пильнує!!!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *