Зневага обов’язками депутата через прогули сесій і комісій. Хто з депутатів нехтує виконанням “Закону про статус депутатів місцевих рад”

До уваги мешканців Кременчука ми надаємо статистику виконання місцевими депутатами окремих положень “Закону про статус депутатів місцевих рад,” що стосуються відвідування депутатами комісій, сесій та їхньої громадської і “законотворчої” діяльності на користь мешканців міста.

Минулого року, за інформацією видання “Кременчуцька газета”, ми надавали статистику відвідування депутатами сесій і комісій за 2016 рік, де серед лідерів “по прогулах” депутатських зібрань були депутати фракцій “Опозиційного блоку” Литвиненко, Грінченко і Федорченко, “Батьківщини” Головач і Шляхова та “Рідного міста” Мельник. Як було вказано всі пропуски були з поважних причин – відрядження, лікарняні та зайнятість на роботі, але містяни повинні мати уяву про вітсутність часу у поважних депутатів на виконання депутатських обов’язків у площині відвідування комісій і сесій, на яких нерідко вирішуються важливі для містян питання, як наприклад, вартість опалення, води, комунальних послуг, пасажирських перевезень тощо.

Можливо, голосів саме цих депутатів іноді бракувало і в 2017 році для скасування “антинародних” рішень виконкому по здорожчанню вартості життя кременчужан і, напроти, майже всі були присутні під час розгляду резонансних “земельних” питань, ініційованих виконавчою владою.

Нагадуємо, що згідно “Закону про статус депутатів місцевих рад”, народні обранці зобов’язані:

Стаття 18. Обов’язки депутата місцевої ради у раді та її органах Депутат місцевої ради зобов’язаний:

1) додержуватися Конституції ( 254к/96-ВР ) та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів;

2) брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень;

3) виконувати доручення ради, її органів, сільського, селищного, міського голови чи голови ради; інформувати їх про виконання доручень.

На початку року та ж “Кременчуцька газета” оприлюднила рейтинг прогульників депутатських комісій і сесій за 2017 рік. І, якщо за 2016 рік рейтинг був загальним, то цього разу журналісти розділили прогульників комісій і сесій окремо.

У порівнянні з 2016 роком у “когорті прогульників комісій” поповнення, до них приєднались дівчата з фракції “Поруч” Зінаїда Проценко та Олена Мосієнко, депутатка Гордєєва, лідер радикалів Кавунник та опоблоківець Порицький.

Ці депутати пропустили більше половини засідань своїх депутатських комісій, а старожили “когорти прогульників” Литвиненко, Федорченко, Грінченко та Мельник взагалі на комісіях майже не з’являлись і є злісними прогульниками депутатських комісій у 2017 році.

Щодо ігнорування відвідування сесій Кременчуцької міської ради, то тут лідери незмінні – Грінченко був присутній лише тричі, Литвиненко п’ять разів і дуже несподівано в лідери вийшла депутатка Гордєєва, яка була присутня на семи засіданнях сесій із одинадцяти, як кажуть – хворіє…

Злісні прогульники сесій Кременчуцької міської ради  у 2017 році.

Не увійшли до лідерів-прогульників депутати з фракції “Батьківщина” Головач і Шляхова, але вони також пропустили близько третини комісій і сесій, яких було відповідно 13 та 11.

Серед “порядних” депутатів, які відвідують засідання своїх комісій і мають в активі майже стовідсоткове відвідування  сесійних засідань у 2017 році, лідери також майже не змінились. Інтереси громади і міста пріоритетними можна вважати для депутатів фракції “Поруч” – Бокована, Шевченка, Сергієнко та Угніча, фракції “Укроп” – Кальченка, Котляренко, Погрібного та Коркішка, фракції БПП “Солідарність” – Ульянова,  Котляра, Яцини та Лозовика, фракції “Рідного міста” Роженка, Плескуна, Головко та Шибашова, фракції “БЮТ Батьківщина” – Таценюка та Олександра Калашника, фракції РПЛ – Сідерки та Костромінова, фракції “Опозиційного блоку” – Іваняна, Дениса Терещенка та Костянтина Терещенка, фракції “Самопоміч” – Прокопа і Павленко і позафракційної депутатки Піддубної.

Також є депутати, які крім відвідування своїх депутатських комісій спромоглись допомогти колегам і відвідували засідання інших комісій. Зокрема, депутат Піддубна була незмінним учасником майже всіх депутатських комісій, крім своєї “земельної” – десь заступитись за “знедолених та пригноблених”, десь покритикувати владу, десь пошукати правди і відбитись від звинувачень, але була всюди.

Трохи від неї відстають депутати Плескун, Роженко та Костянтин Терещенко, які відвідують майже всі засідання двох комісій – “земельної” і “бюджетної”.

Отже, ми використовуємо чергову нагоду нагадати виборцям Кременчука про діяльність їхніх обранців у Кременчуцькій міській раді і довести до мешканців міста реальний стан справ у питанні виконання ними своїх депутатських обов’язків згідно “Закону України про статус депутатів місцевих рад”.

Ми сподіваємось, що містяни зважено вивчать і запам’ятають обличчя “хероїв” в яких, напевно, потрібно запитати навіщо вони отримували депутатський  мандат, якщо не працюють для людей…

Громада пильнує!!!

 

3 thoughts on “Зневага обов’язками депутата через прогули сесій і комісій. Хто з депутатів нехтує виконанням “Закону про статус депутатів місцевих рад”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *