Депутат Сідерка проти юридичної корупції у школах. Несподівані висновки після вивчення звітів про витрати бюджетних коштів школами міста

Депутат Кременчуцької міської ради Тетяна Сідерка зібрала прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ щодо оприлюднення інформації про звіти директорів кременчуцьких закладів освіти стосовно витрат коштів із міського бюджету для придбання миючих засобів, побутової хімії та товарів першої необхідності, на які раніше збирались кошти у вигляді “батьківських внесків”.

Шановна депутатка зобов’язала директорів міських шкіл надати звіти про використання коштів. Після детального вивчення витрат, які керівники закладів освіти вважали першочерговими і необхідними депутат знайшла кілька фактів нецільового використання бюджетних коштів.

Про конкретні приклади незрозумілих витрат пані Сідерка повідомила представникам ЗМІ і наголосила, що заклади освіти, в яких витрати набагато перевищили заплановані, вона буде перевіряти ще раз, і дуже ретельно. Серед претендентів на перевірку школи №6, 21 та 24 та ДНЗ № 19, в яких витратили в кілька разів більше запланованого.

А “гвоздём программы” стало питання нещодавно підняте і розтиражоване в міських ЗМІ щодо “юридичного податку” для шкіл і парків міста від підприємця, близького до депутата Кременчуцької міської ради Олександра Плескуна, який за осінь 2017 року спустошив бюджет міста майже на 200 000 гривень.

Депутат Сідерка намагалась розібратись наскільки необхідними були такі послуги, а відповідно і витрати на юридичний супровід закладів освіти від ФОП “Безус” і чи не було виділення коштів цій структурі відверто корупційним вчинком від голови бюджетної комісії депутата Плескуна, без дозволу і участі якого не відбувається ніякого перерозподілу бюджетних коштів.

Ситуація ще більш ускладнюється тим фактом, що ЗОШ №6 має так званий “юридичний супровід” від ФОП “Безус” вже не перший рік і вже витрачала на нього чималенькі кошти раніше. Директор школи мав би пояснити постійні розбіжності у вартості послуг, необхідність в яких, складається враження, виникала саме в моменти, коли потрібно було терміново щось списати чи придбати. Також дивною здається “мовчазна згода” усіх без винятку керівників ЗОШ міста співпрацювати саме з ФОП “Безус” і неспроможність тих же керівників пояснити необхідність таких витрат без залучення фахівців-юристів до конкретних судових справ або консультацій.

На запитання представників ЗМІ про подальший перебіг подій чи можливе втручання в ситуацію компетентних органів і доведення факту вчинення корупційних дій з боку депутата Плескуна, депутат Сідерка повідомила, що особисто писати заяву не планує, а органи правопорядку можуть відкрити кримінальне провадження на основі громадського розголосу цих фактів або за вимогою громадськості і ЗМІ.

Отже наскільки “депутатська корупція” цікавить поліцію і прокуратуру – побачимо згодом. Депутат Сідерка зайняла в цьому питанні принципову позицію і вважає, що необхідності у сплаті “юридичного податку” з міського бюджету немає абсолютно, і звертатись до подібних дуже дорогих юридичних помічників потрібно лише в разі необхідності…

Громада пильнує!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *