Черговий “чесний корупціонер”? Кременчужани у соцмережах обурені новим “юридичним податком” від депутата Плескуна…

Напередодні поважні кременчуцькі видання “Кременчуцька газета” та “ПрограмаПлюс” опублікували матеріали Кременчуцького антикорупційного центру, що свідчать про неабияку особисту зацікавленість одного з депутатів Кременчуцької міської ради, голови бюджетної комісії Олександра Плескуна у просуванні до освоєння бюджетних коштів ФОП Безус, яка є його колегою і співзасновником в “ТОВ “Юртрансервіс”

Дуже швидко соцмережею почали поширюватись “негативні оцінки” такої депутатської діяльності представника фракції “Рідне місто” і голови бюджетної комісії пана Плескуна.

Підозрілих збігів обставин і запитань, дійсно, дуже багато і місцеві журналісти висвітлили їх майже всі:

  1. Раптова і дивна мовчазна згода всіх без винятку директорів кременчуцьких закладів освіти підписати договір на здійснення юридичних послуг саме з ФОП Безус…
  2. Вартість цих самих юридичних послуг регламентується якимось розрахунками чи це просто чиєсь бажання отримувати саме такий обсяг коштів.
  3. Наскільки необхідними є такі послуги, а відповідно і виплати за них на цілорічній основі чи це своєрідна абонплата, так би мовити, аванс за майбутню юридичну допомогу.

Сподіваємось, що наше бажання розібратись в цих питаннях і ситуації взагалі, а також висунути своє бачення проблеми не викличе негативу у колег-журналістів та учасників вищезазначених подій і оборудок.

Щодо об’єктивності звинувачень на адресу депутата Плескуна, маємо зазначити, що відвертих корупційних дій поважний депутат не робив і, скоріше за все, в Департаменті освіти просто дослухались до його рекомендацій при виборі “кваліфікованої юридичної допомоги”. Але складність вирішення цього питання постає в тому, що ситуація з виплатами стороннім організаціям бюджетних коштів за “юридичні послуги” і, при цьому, з погано стриманим обуренням від активістів і деяких депутатів міської ради, вже давно не нова.

Чому так сталось, що при укомплектованому штаті юристів на комунальних підприємствах міста, сторонні організації викачюють з бюджету чималі кошти в інтересах третіх осіб, з якими час від часу громадськість і активісти пов’язують депутатів міської ради.

Корупція? Некваліфіковані юристи на КП? Вітсутність в них часу? Небажання відпрацьовувати зарплатню візитами до судів? Кумовство?

От же, дещо розібравшись, маємо наступну картину… Раніше всі проблеми з відвідуванням судів у справах по боргах, просрочках і штрафах навчальних закладів покладались на плечі директорів. Вони були вимушені мало не за власний кошт і без допомоги юриста Департамету освіти відбиватись від позовів організацій, ціллю яких є отримання коштів, іноді нарахованих з порушеннями законодавства. І, з огляду на такий дуже несправедливий перебіг подій, маємо зазначити, що ініціювати надання правової допомоги в судах для підтримки закладів освіти потрібно було “ще вчора”.

Інша справа, що судові засідання, де школам потрібна кваліфікована юридична допомога, відбуваються не кожного дня і проблеми, які потребують втручання професійних юристів, зазвичай виникають не більше ніж двічі-тричі на рік. Можливо, перед застосуванням такої, не зовсім прозорої, схеми надання послуг з щомісячною абонплатою, варто було б вивчити це питання більш досконало і запланувати кошти в міському бюджеті для цих послуг, але виходячи з інших принципів їх надання. Професійні юристи і адвокати надають свої послуги за погодинним тарифом, тарифікують складання документів (позови, заяви, заперечення, скарги та інші мають свою відповідну ціну) і наполягають на відшкодуванні “транспортних і добових” витрат.

З урахуванням всих складових процесу і ступіню необхідності залучення фахівця, можна створити інший механізм надання правової допомоги. Сенс лише в бажанні щось зробити правильно, а не просто забезпечити комфортне існування близькій колезі за рахунок бюджету, щомісячно закриваючі завідомо невиконані справи актами виконаних робіт і отримуючи кошти “за повітря”.

Щодо обурення людей самим фактом “юридичного податку”, маємо припущення, що це елемент “гібридних депутатських війн” за територію впливу. Профіль, з якого пішло гуляти “народне обурення” має всі ознаки “фейку” і був використаний лише в публікації “ДЕПУТАТ ПЛЕСКУН ВОРУЕТ ДЕНЬГИ У ДЕТЕЙ”. До речі, сама публікація вже не існує і, можливо, сам профіль також скоро загубиться.

Серед підприємств, які довірили свій юридичний супровід ФОП Безус, опинились і два міських парки “Міський сад” та “Крюківський”, напевно, там також бракує кваліфікованих юристів. Але після “сумнівної оборудки” із сакурами по 16 544 гривні за садженець на суму 148 903 гривні (куплено 9 дерев), містяни в соцмережах припускають, що юридична допомога паркам необхідна лише для окозамилювання кременчужанам, щоб юридично грамотно “відмазати негідників”, що розкрадають бюджетні кошти на ніби-то вкрай необхідному озелененні міста взимку.

 

1 thought on “Черговий “чесний корупціонер”? Кременчужани у соцмережах обурені новим “юридичним податком” від депутата Плескуна…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *