Депутати проти виконкому. Рішення ХХІ сесії міськради були не на користь громади.

11 травня відбулась чергова ХХІ сесія Кременчуцької міської ради VII скликання. До порядку денного було включено 42 питання, які пройшли обговорення у депутатських комісіях і  8 додаткових питань.

Особливу увагу депутатів привернули питання, пов’язані з діяльністю екологічної лабораторії, делегування представників міста до госпітальної ради, діяльності моргу і спеціалізованої патанатомічної лабораторії та скасування рішення виконкому про підвищення вартості проїзду.

Про ці та інші події ХХІ сесії Кременчуцької міської ради більш докладно:

Депутати піддали жорсткій критиці діяльність екологічної лабораторії міста, та зажадали визнати її незадовільною. Нагадаємо, що керівник вищезгаданої лабораторії не змогла відповісти на елементарні питання щодо її діяльності на депутатських комісіях і депутати взагалі поставили під сумнів її профпридатність після останніх подій з викидами на КЗТВ. Депутат Сідерка пояснила, що вона, як мешканка Молодіжного зателефонувала до відповідної служби виконкому о 6-й годині ранку з вимогою перевірити викиди на КЗТВ, на що їй відповіли, що лабораторія все зробить якомога швидше і доповість про результати перевірки на апаратному засіданні виконкому. Але за ствердженням депутата Сідерки, лабораторія “запрацювала” лише після 8-ї години ранку, коли “ловити було вже нічого” і всі запевнення начальника відділу екологічної безпеки пана Федюна про те, що лабораторія працювала з 6.30 ранку є хибними і недостовірними. Підтримали критику і депутати з Молодіжного від фракцій “УкрОп” і “Рідне місто”, а депутат Роженко, взагалі, підкреслив, що за 7 років існування лабораторії вона жодним чином не виконує своїх функцій, щодо екологічних досліджень в місті і запропонував визнати її діяльність незадовільною.

Надалі депутати довго дискутували з висуванням кандидатур від міста до госпітальної ради Південного госпітального округу з центром в Кременчуці. Депутати наполягали на введенні до ради представників депутатського корпусу і навіть, подали кандидатури депутатів Коркішка, Плескуна та Сідерки, але “за рахунок” провладної більшості і кулуарних домовленостей молода команда мера Малецького протягла “потрібні їм” кандидатури головних лікарів і представників виконкому за запропонованим раніше списком.

Гострі дискусії на медичну тему точились також навколо відношення до небіжчиків у морзі 1-ї лікарні та діяльності патанатомічної лабораторії. Логічним завершенням депутатських обговорень стало звернення кременчуцьких депутатів до обласної влади про передачу всіх функцій, пов’язаних з роботою моргу та проведення лабораторних досліджень відповідним службам нашого міста. Тим більше, що місто, завдяки відповідним дозволам має набагато більше можливостей у дослідженнях ніж обласна лабораторія.

Самим “пекельним” виявидось питання скасування рішення виконкому про підвищення вартості проїзду в місцевих маршрутках. По цьому питанню виступали депутати, мер, перевізники і громадськість. Мер із перевізниками намагались доказати, що підвищення цін є цілком логічним і не суттєвим, а депутати і громадськість критикували опонентів за умови перевезення: стан транспорту, поведінку водіїв, порушення графіків пересування і допустимої кількості пасажирів.

Начеб-то всі бажали мешканцям міста тільки добра, але голосування за проект рішення депутата Дениса Терещенка про скасування рішення виконкому про підвищення вартості проїзду до 5-ти гривень сесія провалила, підтримавши його 19 голосами з 23 присутніх. Із присутніх не підтримали це рішення особисто мер Малецький, на відміну від однопартійців з “Рідного міста” секретар міськради Гриценко та депутати фракції “ПОРУЧ” Бокован та Угніч, напевно, не почувши від мера “Прошу підтримати”.

А де під час такого важливого для містян голосування була майже половина депутатів, наразі невідомо.

У повному складі була вітсутня фракція БПП Солідарність, а депутати Віктор Калашник, Котляр, Лозовик, Почтовюк, Ульянов та Яцина чомусь байдуже віднеслись до “чергового покращення життя” кременчужан. БЮТівці Олександр Калашник та дочка “народного мера Бабаєва” Ольга Шляхова також проігнорували голосування, хоча на сесії до цього були і важливі для мера рішення підтримували. Також раптово зникли перед самим голосуванням підлеглі з команди мера – депутати Шевченко, Сергієнко, Проценко та Мосієнко, хоча навіть, за умови їхньої присутності, скоріш за все, вони голосували б в унісон зі своїми колегами Бокованом та Угнічем. Отже цілком обгрунтовано можемо стверджувати, що молода команда мера мала на меті це рішення провалити і “трохи підігріти перевізників”.

Як віднеслись до цього кременчужани, ми вже побачили у соцмережах… Критика, негатив, прокльони і ненайкращі побажання від мешканців міста до влади і депутатів забили “весь ефір”, хоча ми впевнені, що розсудливих людей у місті достатньо і вони зможуть зробити зважені висновки щодо ситуації з підвищенням вартості проїзду.

А перевізникам, щоб не вводити людей в оману, варто розмістити достовiрну інформацію у маршрутках про “істинних винуватців” підвищення ціни на проїзд, а не звернути все на Кременчуцьку міську раду, яка до цього “антинародного рішення” не має ніякого відношення і майже половина якої виступила на стороні людей.

Наразі депутати, які виступали за скасування мають намір оскаржити рішення виконкому  №373 від 03.05.17 у суді та підготувати необхідну правову базу для прийому рішень про підвищення вартості проїзду виключно міською радою, а не виконкомом. В такому разі, мешканці Кременчука будуть бачити хто з депутатів реально, а не на словах піклується про своїх виборців.

 

3 thoughts on “Депутати проти виконкому. Рішення ХХІ сесії міськради були не на користь громади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *