Справи бюджетні та контроль за витратами комунальників. Депутатська комісія відпрацювала питання сесії.

На засіданні бюджетної комісії перед черговою ХХІ сесією Кременчуцької міської ради було порушено низку болючих для влади питань. Зокрема головуючому на засіданні депутату Плескуну присутні нагадали про систематичне ігнорування владою питання створення наглядових рад на комунальних підприємствах міста. Нагадаємо, що проект створення наглядових рад депутат Кальченко намагався винести на розгляд сесії з кількох спроб, навіть,  міська рада в листопаді прийняла рішення про публікацію фінансової звітності  комунальників на сайті міської ради починаючи з лютого 2017 року, яке до речі, не виконується. Справа в тому, що блокування питання створення наглядових рад з депутатів міської ради відчувається у кожному кроці чиновницького апарату виконавчого комітету вже на протязі майже пів року.

Виправити ситуацію з публікаціями фінансової звітності присутнім депутатам пообіцяв начальник сфери ЖКХ міста пан Москалик. Щодо створення наглядових рад, головний господарник міста в черговий раз не розділив думки депутатів і не побачив у них необхідності, незважаючи на позицію депутатської комісії з питань ЖКГ, яка прийняла протокольне доручення щодо розробки проекту рішення міської ради, яким буде врегульовано питання наглядових рад на комунальних підприємствах міста.

Щодо надання інформації за депутатськими зверненнями, депутат Плескун зауважив, що відповідні служби подають її без роз’яснень і коментарів і зробити якісь висновки на її основі важко. Збитки комунальників постійно дотуються з міського бюджету, а винних у цих збитках не покарано, висновків не зроблено.

На те, що при прийнятті бюджету всі КП планують прибуток, а потім звертаються за дотаціями, депутат Плескун звертав увагу членів комісії і виконкому ще наприкінці минулого року під час прийняття бюджету 2017.  

За підсумками дебатів поважна комісія, доречі, уже друга, вирішила, що проект рішення про аудит КП та створення наглядових рад необхідно виносити на наступну сесію.

Бажаючих бачити прозорість КП міста з кожним днем додається, але все запрацює лише після прийняття такого рішення сесією. Вважаючи, що подібні проекти рішень блокуються виконкомом вже тривалий час, очікувати скорого прийняття місцевого “закону про прозорість” мешканцям міста не варто, але ми сподіваємось, що порядні і чесні депутати будуть намагатися прискорити цей процес.

На останок очільника УЖКГ депутат Плескун вирішив “добити” пропозицією внормувати ремонтні роботи на Крюківському мосту, розробити відповідні графіки і перенести виконання робіт на нічний час, щоб не створювати незручності учасникам руху вдень, тим більше, що така практика вже існувала і себе виправдовувала.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *