Черговий конфлікт депутатів з виконавчою владою. Комісія з питань ЖКГ за прозорість комунальних підприємств.

4 травня відбулось засідання депутатської комісії з питань ЖКГ, управління комунальною власністю, енергозбереження, транспорту, зв’язку та IT-технологій. Позачергове засідання комісії ініціював депутат Олександр Кальченко і єдиним питанням, яке було в порядку денному була прозора діяльність комунальних підприємств міста.

Нагадаємо, що депутат Кальченко вже на протязі останніх пів року піднімає питання прозорої діяльності комунальників, а виконавчий комітет вперто ігнорує його відчайдушні спроби, створюючи штучні перепони для винесення проекту рішення про створення наглядових рад на комунальних підприємствах міста.

Перед квітневою сесією депутати Кальченко і Котляр вже ініціювали позачергове скликання комісії для обговорення невиконання комунальниками рішення міської ради від 29 листопада про надання фінансової звітності комунальними підприємствами міста і її публікації на сайті міської ради.

Більшість депутатів у складі комісії відноситься до місцевих опозиційних сил і, враховуючи перебіг подій навколо цього питання, надавати чиновникам виконкому можливість “зіскочити з гачка” ніхто не збирається.

Гаслом зібрання стала фраза депутата Іваняна “Нас интересуют финансовые потоки” і адресована вона була очільнику Управління ЖКГ пану Москалику, на що останній відповів, що питання про фінансову звітність потрібно ставити виключно керівникам комунальних підприємств.

В свою чергу, депутат Кальченко розкритикував позицію головного господарника міста “моя хата скраю” і наполягав на особистій відповідальності пана Москалика за невиконання рішення сесії і вимагав надання об’єктивних причин відсутності фінансових звітів КП у лютому, березні і квітні.

Колегу Кальченка підтримав депутат Іванян. Він зазначив, що при зацікавленності депутатів у прозорості КП потрібно не вивчати формальні звіти, а особисто розбиратись з використанням коштів комунальниками на кожному окремому КП і суто “для прикладу” він особисто здійснить незалежні перевірки на 2-3 комунальних підприємствах. В разі неприйняття радою рішення про створення наглядових рад депутат Іванян має намір ініціювати створення окремої депутатської комісії з нагляду за роботою і витратами коштів комунальними підприємствами міста.

Не обійшлось і без шпильок на адресу мера Малецького і нардепа Шаповалова від депутатки Піддубної, яка звинуватила молоду команду можновладців у навмисній плутанині зі звітностями і не побачила сенсу у питаннях до пана Москалика.

На захист чиновників виступив секретар міської ради Юрій Гриценко, повідомивши, що за 1-2 місяці і депутати і мешканці міста мають побачити новий рівень оприлюднення інформації про витрачання коштів комунальних підприємств, очевидно натякаючи на додаткові 500 000 гривень для оновлення сайту.

Тобто, хтось розпилить бюджет на оновлення сайту, щоб показати як розпилюють бюджет комунальні підприємства.

 

До критичних висловлювань депутатів долучились кореспонденти місцевих ЗМІ, зокрема координатор проекту “Відкритий доступ” Тетяна Донченко, яка повідомила присутнім про ігнорування комунальниками рішення міської ради і вітсутність їхніх звітів на сайті міської ради.

Депутат Кальченко запропонував пану Москалику свою допомогу в розробці єдиної форми подачі  звітності комунальними підприємствамипро свою діяльність, а голова комісії депутат Котляр, в свою чергу, надав пропозицію про розробку Управлінням ЖКГ проекту рішення про створення на комунальних підприємствах наглядових рад як додаткового інструменту забезпечення прозорості їхньої діяльності.

 

За оцінками депутата Кальченка, на сайті міської ради оприлюднено лише 30 відсотків інформації та ще й виключно такої, що не надає ні найменшої уяви про витрачання коштів комунальниками. На виправлення ситуації пан Москалик попросив кілька днів.

1 thought on “Черговий конфлікт депутатів з виконавчою владою. Комісія з питань ЖКГ за прозорість комунальних підприємств.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *