Депутати проти рішення виконкому?

Сьогодні зранку була скликана позачергова депутатська комісія з питань освіти, молоді, культури, спорту, соціального захисту населення, розгляду питань, пов’язаних з АТО, охорони здоров’я, материнства та дитинства. Термінове скликання комісії було ініційоване її заступником депутатом Тетяною Сідеркою і єдиним питанням, яке планувалось розглянути на засіданні комісії, було обговорення вчорашнього рішення виконкому про “чергові канікули” в освітніх закладах та порушення температурного режиму в медичних закладах нашого міста.

Із складу комісії були присутніми депутат Сідерка, яка головувала на зібранні, депутати Коркішко, Павленко і Шибашов, а також “поза заліком”, але зі своїми пропозиціями депутат Піддубна. Позицію виконкому відстоювали заступник мера з гуманітарних питань пані Усанова, секретар міської ради Гриценко і представник освітян пан Лобода. Спостерігали за дискусією представники місцевих ЗМІ, завданням яких, було донести позицію депутатів і влади до широкого загалу щодо цього резонансного питання.

Дискусії були дуже палкими і емоційними, бо рішення місквиконкому викликало багато непорозумінь серед мешканців міста. Депутати-жінки які були присутніми на засіданні виказали незгоду, а окремі дії влади, навіть, жорстко розкритикували.

Депутат Сідерка розкритикувала підхід влади до цього питання, навівши приклад багатьох інших українських міст, де теплом забезпечили лікарні, школи і дитсадки, а іноді і житлові будинки. Про настання тривалого похолодання знали всі заздалегідь, але чому замість підготовки і підключення комунальних об’єктів до опалення чиновники вирішили створити проблеми хворим у лікарнях, школярам у школах, дошколятам у садках  та їхнім батькам і родичам взагалі. Звісно, кінець світу не настав, але турбот і мороку не зовсім виважене рішення городянам таки додало, тому депутат наполягала на терміновому підключенні всих без винятку об’єктів освіти і продовження навчального процесу негайно. На цей емоційний випад депутата Сідерки, заступник мера пані Усанова відповіла, що лише підготовка до такого підключення триватиме 5-7 днів, прогнозам погоди вона не зовсім довіряє і все зроблено згідно законодавства. Але, маємо нагадати пані Усановій передвиборчу кампанію 2015 року, коли тоді ще кандидат на посаду мера, віце-мер Віталій Малецький піклувався про тепло в школах, садках та лікарнях на підставі саме прогнозу погоди і робив це не так довго.

Але ж тоді було, скоріш за все, потрібніше ніж зараз, хоч і температура повітря тоді була вдень до +10 і сонячно, а не до +7 як сьогодні і до кінця тижня з крижаним вітром і подекуди опадами.

За “неспроможність влади працювати” нагадала депутат Піддубна коротким спічем про щотижневі апаратні наради, на яких впродовж двох місяців мер з виконкомом “обсасывали две сосульки и гнобили бабушек за стихийную торговлю яйцами и яблоками”. Нічим іншим, за переконанням депутата Піддубної, влада не займалась. Також вона ініціювала розгляд питання щодо змін в рішення виконкому і навчання учнів старших класів на розсуд батьків у зв’язку з підвищеним навантаженням, підготовкою до ЗНО та великою кількістю контрольних робіт тощо. Її позицію розділила депутат Павленко.

Слушну робочу пропозицію озвучили депутати-чоловіки Коркішко і Шибашов, запропонувавши розглянути питання обладнання освітніх і медичних закладів міста додатковим обладнанням для самостійного автономного підключення опалення в разі необхідності, як це вже зроблено у 3-й лікарні та ще кількох закладах.

Всі пропозиції депутатів були проголосовані: депутата Сідерки про “негайне підключення опалення” (Сідерка і Шибашов – ЗА, Павленко і Коркішко – ПРОТИ), депутата Піддубної про “безперебійне навчання старшокласників” (Піддубна, Павленко та Шибашов – ЗА, Сідерка – ПРОТИ) і пропозицію Коркішко і Шибашова “про обладнання освітніх та медичних закладів обладнанням” підтримали всі одноголосно.

В підсумку, вбачати у діях депутатів комісії намагання розхитати ситуацію чи надавити на мера за прорахунки його команди за його відсутністі, не варто. Ситуація, що склалась лише розділила виконком та депутатів на чиновників і батьків, кожного зі своїми проблемами: у батьків – діти, котрих незаплановано нікуди подіти, а у чиновників – місто, якому в разі додаткового підключення опалення загрожують додаткові витрати з бюджету і, можливо, непридбання необхідного медичного чи шкільного обладнання.

1 thought on “Депутати проти рішення виконкому?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *