Як депутати Кременчуцької міської ради дотримуються виконання “Закону про статус депутатів міських рад”

Пропонуємо мешканцям Кременчука ознайомитись з діяльністю депутатів Кременчуцької міської ради щодо виконання ними вимог ст. 18  “Закону про статус депутатів місцевих рад”.

Стаття 18. Обов’язки депутата місцевої ради у раді та її органах Депутат місцевої ради зобов’язаний:

1) додержуватися Конституції ( 254к/96-ВР ) та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів;

2) брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень;

3) виконувати доручення ради, її органів, сільського, селищного, міського голови чи голови ради; інформувати їх про виконання доручень.

Журналісти одного з кременчуцьких видань дослідили як місцеві депутати відвідують сесії міської ради і засідання постійних депутатських комісій ради.

В минулому 2016 році відбулось 15 сесій Кременчуцької міської ради і 108 засідань постійних депутатських комісій.

Рекордсменами по порушеннях є три депутати від фракції “Опозиційного блоку” – Максим Литвиненко пропустив 8 сесій та 10 комісій, Володимир Грінченко та Руслан Федорченко пропустили по 6 сесій та 14 комісій і депутат від фракції “Рідне місто” Сергій Мельник, у якого в пасиві відсутність на 7 сесіях і 11 комісіях.

Трохи менше пропусків у депутатів від фракції “Батьківщина”  – Олександра Головача та дочки “народного мера” Олега Бабаєва Ольги Шляхової,  вони пропустили по 3 сесії та 8 і 12 засідань депутатських комісій відповідно.

Всі “пропуски і прогули” депутатів закриті лікарняними і відрядженнями, але як в подальшому діяльність “хворих і дуже зайнятих роботою” депутатів буде влаштовувати виборців буде видно.

Ні однієї сесії не пропустили депутати: Таценюк, Погрібний, Лозовик, Угніч, Котляренко, Курченко-Гай, Гордєєва, Мосієнко, Шевченко, Головко, Сідерка, Макаров, Калашник Віктор, Коркішко, Павленко, Шибашов, Ульянов, Роженко, Піддубна і Костромінов. От же можемо констатувати, що лідерами по дисціплінованості є фракції “БПП Солідарність”, “Радикальна партія”, “Рідне місто” та “Самопоміч”, у яких більшість депутатів жодного разу не порушували вимог Закону.

Фракціям же “Батьківщина”, “Поруч” та “Опозиційний блок” хочемо побажати “трохи зібратись” і не дратувати своїх виборців “депутатськими прогулами” сесій міської ради.

Щодо засідань постійних депутатських комісій, то самими дисціплінованими виявились Комісія з питань екології, регулювання земельних відносин, містобудування та архітектури (голова комісії депутат Ульянов) та Комісія з питань освіти, молоді, культури, спорту, соціального захисту населення, розгляду питань, пов’язаних з АТО, охорони здоров’я, материнства та дитинства (голова комісії депутат Денис Терещенко), які лише по 2 рази збирались без кворуму для роботи.

Найбільшу неповагу один до одного виказують депутати Комісії з питань промисловості, будівництва, підприємницької діяльності, побутового, торговельного обслуговування та регуляторної політики (голова комісії депутат Шевченко) які збирались без кворуму для роботи 7 разів.

Трохи більше поваги один до одного мають депутати Комісій з питань Регламенту, депутатської діяльності, етики, забезпечення правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, розгляду питань конфлікту інтересів та антикорупційної діяльності (голова комісії депутат Таценюк) та питань житлово-комунального господарства, управління комунальною власністю, енергозбереження, транспорту, зв’язку та IT-технологій (голова комісії депутат Котляр), вони збирались без кворуму по 4 рази.

Ми не маємо на меті бути упередженими по відношенню до депутатів, які пропускають обов’язкові для них сісії і комісії, бо розуміємо, що причини пропусків в багатьох випадках поважні, але будемо постійно висвітлювати тему виконання депутатами своїх обов’язків.

 

 

 

6 thoughts on “Як депутати Кременчуцької міської ради дотримуються виконання “Закону про статус депутатів міських рад”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *