Претензії та пріорітети “бюджетної комісії”

26 січня відбулось засідання постійної депутатської Комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та інвестиційної політики. Депутати відпрацювали всі питання чергової сесії міської ради, яка запланована на 31 січня 2017 року.  “Запеклі” обговорення бюджетної комісії точились навколо популярних тем останнього тижня – приховування від депутатів і мешканців міста умов таємної кредитної угоди з ЕБРР на придбання тролейбусів для КП КТУ, розподілу 75 мільйонів бюджетних коштів, виділення коштів на придбання комунальної техніки, погашення боргів КП “Теплоенерго” перед ПАТ КВБЗ, ніщивної критики юридичного відділу виконкому та медичної реформи “по кременчуцьки”, яку мер почав з об’єднання 3-ї та 4-ї лікарень.

Голова бюджетної комісії – депутат Олександр Плескун почав засідання з розгляду питань, що стосуються заслуховування звітів правоохоронних структур і наголосив, що виділяти на їхні потреби гроші без звіту про засвоєння коштів виділених минулого року, він відмовляється і закликав колег його підтримати, адже рівень злочинності, нажаль, не падає і, крім того, представники місьвідділу поліції чомусь ігнорують комісії і не вважають за потрібне надавати звіти.

Надалі, загострення подій відбулось навколо виділення коштів для закупівлі комунальної техніки, зокрема Установки для виробництва асфальто-бетонної суміші, навантажувача та кількох самоскидів КрАЗ на суму понад 20 000 000 гривень. Вся техніка планується для залучення до виконання ремонту доріг в місті силами КП ШРБУ. На всі запитання членів комісії, запрошених депутатів і журналістів щодо цього питання відповідав начальник Управління ЖКГ – Іван Москалик. Він змістовно і обгрунтовано довів присутнім про необхідність зазначених закупівель і виразив впевненість, що депутати розуміють, що для покращення стану доріг у місті потрібно працювати новій техніці, а не тій, яка є в наявності ще з 60-70 років минулого століття і вже давно відпрацювала свій ресурс.  Крім того, в умовах децентралізації, керівник УЖКГ сподівається на можливість продавати асфальто-бетонну суміш, на яку минулого року було замовлень на 12000 тон і використовувати комунальну техніку для виконання підрядів стороннім організаціям, а також наголосив, що установка має  виробляти до 80 тон за зміну 4 різних види суміші і є екологічно безпечною. Його підтримали депутати Терещенко і Шибашов з пропозицією збільшити кількість коштів для придбання дорожнього-ремонтного обладнання і закупити ще мінімум одну дорожню фрезу.

Далі пан Москалик відповів на запитання голови комісії щодо заборгованості КП “Теплоенерго” перед ПАТ КВБЗ і запевнив, що сторони конфлікту вже домовились про графік погашення заборгованості, він підписаний обома сторонами і станом на 1.06.2017 року заборгованість повинна бути ліквідована. Депутат Плескун виразив сумнів щодо таких сміливих прогнозів і запропонував виділити КП “Теплоенерго” для погашення боргу 8 000 000 гривень, а не 2 800 000 гривень, як було заплановано, але всі члени комісії його “одноголосно не підтримали”.

Юридичний відділ виконкому не критикував сьогодні на комісії “тільки німий”. Головному юристу виконкому пану Мірошніченку намагались і зрізати фінансування, яке на думку депутатки Піддубної йде лише на боротьбу “з непокірними і тими, хто відмовляється платити хабарі”. Також нагадали про велику кількість програних справ, інертність щодо представлення виконкому в судах і програш справи на 10 000 000 гривень КП “Благоустрій Кременчука” проти ПАТ “Полтаваобленерго” і це на фоні того, що штатний юрист КП Благоустрій незадовго до цього майже самостійно відсудив у того ж ПАТ “Полтаваобленерго” 9 000 000 гривень. На переконання депутата Кавунника це є показником низької кваліфікації і непрофесійності працівників юридичного відділу виконкому.

Обговорювати проблеми медичної реформи в Кременчуці колегам прийшла допомагати депутатка Оксана Піддубна, яка в черговий раз звинуватила мера Малецького і його заступників Усанову і Проценко в брехні відносно об’єднання 3-ї і 4-ї міських лікарень в Центральну лікарню інтенсивного лікування, так необхідну для створення госпітального округу мешканцям для якісного лікування і отримання субвенції з центрального держбюджету в сумі 70 000 000 гривень владі міста для реформування галузі в Кременчуці. Пані Піддубна розкритикувала непрофесійний підхід влади до процедури злиття лікарень і до реформування кременчуцької медицини взагалі. Для “поганого прикладу” вона разом з колегами Котляренко та Плескуном навела віце-меру Усановій кілька випадків нещодавних звернень мешканців міста до лікарів, які крім негативу нічого не визвали. Нічого конструктивного по питаннях реформування галузі віце-мер Усанова нажаль присутнім не доповіла.

При розгляді “затертого до дірок” питання про приховування від депутатів і мешканців міста умов таємної кредитної угоди з ЕБРР на придбання тролейбусів для КП КТУ ініціативу на себе взяв лідер кременчуцьких радикалів – депутат Дмитро Кавунник і безкомпромісно заявив, що ні він, ні фракція РПЛ взагалі не має наміру ратифікувати “кота в мішку” і запропонував зняти питання з розгляду сесії до повного оприлюднення і вивчення всіх документів, особливо тих, де мова йде про “комісійні для посередників”.

Інші питання у депутатів особливих емоцій не викликали. Чекаємо сесії.

1 thought on “Претензії та пріорітети “бюджетної комісії”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *