Тролейбусні лабіринти депутата Піддубної

17 січня на президії голів фракцій і депутатських комісій було сформовано Порядок денний XVIII сесії Кременчуцької міськради, яка відбудеться 31 січня. Серед головних питань сесії – ратифікація кредитної угоди з ЄБРР на придбання майже 50 нових тролейбусів.

Обурення частини присутніх на президії депутатів викликав той факт, що Проект рішення щодо такого важливого питання складається з однієї сторінки і самого договору на момент затвердження Порядку денного ні депутати, ні громадськість не бачили. І що будуть затверджувати на сесії – невідомо.

Під час президії депутат Оксана Піддубна запитала у мера, де можна побачити, почитати і вивчити цей договір? Як виявилось, це питання цікавить і представників місцевих ЗМІ, які в один голос заявили, що мешканці Кременчука повинні знати і розуміти всі деталі цього договору, тому що розраховуватись з кредитом будуть саме кременчужани своїми податками і основне джерело формування міського бюджету – це ПДФО (податок на доходи фізосіб), який складає 18% від зарплати. Тобто, навіть з мінімалки, це 576 грн щомісяця, і кожен громадянин має право знати, куди витрачені його гроші і на яких умовах, адже ніяких пільг та грантів ЕБРР Кременчуку не надає і весь фінансовий тягар цього придбання ляже на міський бюджет.

Як вже неодноразово відбувалось в останній час, мер проігнорував питання депутатки Піддубної і, лише після кількох повторних спроб отримати відповідь, мер спромігся на гумор, який межує з невихованістю:     “У мене в шафі… Вам копію англійською та перекладача на додачу?”

Інший високопосадовець і “друга людина в місті” – секретар міської ради пан Гриценко відповів представникам ЗМІ, що інформація, викладена в договорі є конфідеційною!? Це взагалі абсурд, бо з 2011 року існує Закон України “Про доступ до публічної інформації”, який чітко регламентує доступ і обмеження для доступу до інформації. Але, розуміючи, що шановний пан секретар міської ради, наврядчи читав пункт 5 ст. 6 цього Закону, наводимо його додатково:

“Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину” 

Врешті решт, хоч якась інформація про “тролейбусний договір” від мера, таки надійшла. Він відповідально заявив, що договір дуже великий, роздрукований на 185 аркушах і його буде надано депутатам для вивчення. Але вивчення договору депутатами не є його оприлюдненням, як того вимагає Закон і представники ЗМІ почали вимагати оприлюднення договору на сайті Міської ради, або надання його основних положень місцевим ЗМІ для оприлюднення, для чого додали відповідний запит і отримали відповідь, що запит перенаправлений до КТУ і відповіді слід чекати саме від пана Вертюха.

Скоріш за все, пану Малецькому і його оточенню є що приховувати від мешканців міста щодо закупівлі тролейбусів і умов кредиту від ЕБРР, інакше до чого такі секрети від громади і своїх виборців.

2 thoughts on “Тролейбусні лабіринти депутата Піддубної

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *