Від сміття на Деївському звалищі “погано тхне” корупцією? Депутати на “земельній комісії” знову чубились і не дійшли згоди…

6 березня відбулось чергове засідання постійної депутатської комісії з питань екології та земельних ресурсів, на якому депутати вже вкотре намагались розібратись з питанням “дегазації” Деївського звалища. Нагадаємо, що кілька засідань депутати присвятили саме “сміттєвій” темі і після виїзного засідання комісії, ініційованого депутаткою Піддубною, більшість депутатів комісії відчули себе ошуканими.

Чи то тому що поява нового суб’єкту господарювання з амбітними планами “дегазації” аж до 2030 року і приблизним прорахованим щорічним прибутком більше 25 мільйонів гривень, стала для більшості депутатів неприємною новиною. Чи то тому, що виконавча влада всупереч власному рішенню про проведення прозорого конкурсу і визначення приватного партнера у інвестиційному проекті по будівництву системи збору і утилізації біогазу на Деївському звалищі, тишком-нишком завела нікому не відому приватну структуру, заздалегідь використавши депутатів для вигнання німецького інвестора і “ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Альтернативні енергосистеми і технології захисту навколишнього середовища». Чи то тому, що навіть неозброєним оком видно, що від такої діяльності гешефт буде отримувати не міський бюджет, а якісь “чужі дяді”.

Після виїзного засідання комісії, депутатка Піддубна наполегливо намагалась зібрати комісійний кворум і пред’явити претензії виконавчий владі щодо незрозумілих окремим депутатам дій, пов’язаних із появою на Деївському звалищі підприємства, яке працює не в інтересах міста. Попри вітсутність кворуму, депутати Піддубна, Костромінов та Павленко зажадали від представників владної команди пояснень та звітів, але крім скандалу і сварки, а також оприлюднення інформації про намір депутатів звернутися з цього приводу в НАБУ, нічого конструктивного на поважному зібранні не відбулось.

Нагадаємо, що майже всі кременчуцькі видання дослідили і опублікували хронологію подій, з якої виходило, що підприємство німецького інвестора пана Йорга на протязі часу його залучення до “сміттєвих справ”, виконувало майже всі умови міської влади, але чомусь стало не до вподоби окремим депутатам і чиновникам, які поступово руйнували його бізнес і наполягали на розірванні з ним всих відносин під надуманими привідами невигідної для міста співпраці. З появою самого пана Йорга на поважному депутатському зібранні і його розповіді про візит представника народного депутата Шаповалова з пропозицією розподілу прибутків, підозри про появу конкурента і обіцянки мера визначатись з партнером виключно на умовах конкурсу, підтверджене притягнення інвестицій з Німеччини на протязі кількох попередніх років, а також звинувачень міської влади у корупції ситуація почала загострюватись.  Далі більше, присутні депутати почали задавати голові комісії депутату Ульянову незручні питання, на більшість з яких він відповів розмито, або взагалі, від коментарів утримався.

Маємо зазначити, що на підтримку співпраці з новою структурою крім голови комісії депутата Ульянова, виступив депутат Бокован, який піддав критиці доволі інертну діяльність інвестора у продовж 10 років і намагався прояснити обсяги реально вкладених ним за цей час коштів. В той же час депутат Бокован виразив сумнів у порядності інвестора, зауваживши, що місто від його діяльності за 10 років не отримало ні прибутку, ні обладнання, ні інших активів.

Також за “нового інвестора” виступив головний еколог міста пан Федюн, але більшість депутатів не задовольнили його пояснення щодо відмінностей у процессі “дегазації” полігону і для подальшого вивчення питання депутати вирішили запросити на наступне засідання комісії 19 березня представників ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук». Напевно, у пам’яті депутатів ще стерлись спогади про зухвалість керівника ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» і його наполегливі намагання “попросити депутатів покинути приватну територію” і вони навряд відпустять його “зі своєї території” без зрозумілих для них пояснень “що до чого і скільки коштує, чий він друг і як тут опинився, який в ньому сенс для міста і які кошти місто отримає від сумісної з ним діяльності”

На останок депутатка Піддубна нагадала присутнім про подання  заяви про вчинення корупційних дій до НАБУ і виразила сподівання, що цього разу винні не уникнуть покарання.

ДЕЇВСЬКЕ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ, З ЯКОГО СТИРЧАТЬ ВУХА НАРДЕПА-КНОПКОДАВА ШАПОВАЛОВАГоловні події, головні герої, головні краді…

Опубліковано Оксаною Пиддубною 6 березень 2018 р.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *