Скандал навколо сміттєвого бізнесу. Депутати “земельної комісії” готують звернення в НАБУ.

В останній зимовий день 2018 року на засіданні “земельної” депутатської комісії розгорнувся скандал навколо ситуації, що склалася з підприємством ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук», яке виконує утилізацію біогазу на Деївському звалищі. На переконання депутатки Піддубної, яка, до речі, є ініціатором “сміттєвих питань” до виконавчої влади, на Деївському звалищі місто має заробляти чималі кошти для громади, але, нажаль, ці кошти заробляє хтось інший.

За останні два тижні депутати-земельщики проводять вже третє засідання для прояснення ситуації, але дійти згоди у цьому питанні і видати якийсь загальний висновок, нажаль, не можуть.

Нагадаємо, що ситуація почала набувати відкритості у грудні 2016 року, коли міською владою було влаштовано конкурс по визначенню приватного партнера у інвестиційному проекті по будівництву системи збору та утилізації біогазу на Деївському звалищі, в якому приймали участь лише дві компанії: “ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Альтернативні енергосистеми і технології захисту навколишнього середовища» та «Кременчуцьке підприємство по санації полігону». Переможцем на умовах партнерства з містом логічно було бачити підприємство німецького інвестора пана Йорга, яке має аналогічний реалізований проект на батьківщині прем’єр-міністра Гройсмана і вже близько 9 років вкладає власні кошти в цей проект, але це мали затвердити рішенням сесії депутати.

Надалі події почали розгортатись дуже стрімко і претензії до підприємства німецького інвестора з боку влади і окремих депутатів почали вилазити як “гриби після дощу”. У червні 2017 року свою недовіру умовам договору і розподілу прибутку між містом та інвестором на своїй комісії виказав депутат ПлескунВ серпні, пан Йорг по другому колу відвідав депутатські комісії і намагався довести народним обранцям своє бачення спільної діяльності підприємства з містом. Після невдалих спроб відстояти свої намагання,  “хитрий німець” почав підозрювати мера у подвійній грі, і після невпевненого провального голосування на вересневій сесії, поставив міському голові пряме запитання про подальшу долю партнерства. На що мер запевнив його і журналістів у своїй подальщій підтримці і всілякому сприянню його діяльності.

Остаточно доля партнерства вирішилась на жовтневій сесії, коли всього 8 депутатів забажали подовжити співпрацю з німецьким інвестором і, через 9 років якої-не-якої діяльності, йому вказали на двері. Привід для завершення співпраці знайшов тоді голова земельної комісії депутат Ульянов, який запевняв колег, що досконало вивчив умови угоди і з сесійної трибуни зазначив і вони не відповідають інтересам міста і громади, тому закликав депутатів не підтримувати співпрацю з німцем.

Через місяць, на сесії міської ради в листопаді, депутати більшістю голосів, під коментар міського голови про “чи не перший робочій запит від Піддубної за два роки”, підтримали створення робочої групи по вивченню питання придбання і встановлення сміттєсортувальної лінії і створення умов, в яких місто зможе отримувати прибуток від переробки сміття на Деївському звалищі.

От же, враховуючи проголосований запит депутатки Піддубної, мер в обумовлені строки мав надати розпорядження для його виконання. Але на “земельній” комісії, майже через два місяці,  16 лютого, депутати переконались, що відповідні служби виконкому не поспішали з виконанням рішень сесії і виказали обурення цим фактом.

Надалі депутати-земельщики зажадали розібратись в цьому питанні самотужки, і запланували через тиждень здійснити “розвідку боєм”. 22 лютого разом з представниками ЗМІ депутати Піддубна, Роженко та Костромінов організували виїзне засідання комісії на Деївському звалищі. Побачене і почуте вразило депутатів до втрати здатності вести конструктивний діалог. Як виявилось, з листопада там успішно переробляє біогаз в електроенергію і має плани на багатомільйонні прибутки аж до 2030 року приватна структура, якій депутати не те що не погодили партнерство, а взагалі ніколи і нічого про неї не чули.

І, нарешті, апогеєм цього депутатського розслідування стало сьогоднішнє засідання “земельної” комісії, яке проходило без належного кворуму. На ньому депутати Піддубна, Костромінов і Павленко звинуватили “молоду команду” у зловживаннях і приховуванні від громади міста правди про “захмарні” прибутки. Апелювати їй намагався заступник міського голови пан Кравченко, але крім скандалу, після якого “урядова делегація” покинула поважне зібрання, це ні до чого не призвело.

Присутнім представникам ЗМІ депутатка Піддубна повідомила про співбесіду з паном Йоргом і його версію подій, натякнувши на причетність до вигнання німця де-кого з місцевих депутатів, команду міського голови і оточення народного депутата Шаповалова

Також депутатка Піддубна заявила, що особисто написала заяву до НАБУ про зловживання місцевої влади і вчинення кримінального правопорушення згідно вимог статті 214 Кримінального процесуального кодексу України.

От же відносини колишніх соратників виходять на інший якісний рівень, уже за участі не тільки місцевих силовиків, прокуратури і судів, а і Національного антикорупційного бюро України. Запасаємось поп-корном і чекаємо новин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *